Ing. Lucie Čermáková

Lucie je vystudovaná inženýrka ekonomie, ale již dávno před začátkem studia na vysoké škole se začala věnovat práci s dětmi. Nejprve se starala o 11 let mladší sestru a při studiích na střední škole přišly první zkušenosti s dětmi od miminek po školáky. Při práci chůvy se seznámila s Montessori filozofií, jejíž principy souzní s jejím vnitřním cítěním  a vnímáním, jak dětem nabídnout přirozenou radost z poznání okolního světa a praktických činností, jak dětem ukázat skutečné životní hodnoty, tolik důležitý respektující přístup k sobě i druhým, jak podpořit jejich zodpovědnost, spolupráci, nezávislost a přirozenou sebedůvěru.

Lucie absolvovala AMI přednášky 0-3 s trenérkou Patrícií Wallner, AMI výcvik pro asistenty 0-6 (Association Montessori Internationale Children’s House Assistants Course) s Madlenou Ulrich nebo semináře se Stevem Hughesem. Nyní dokončuje Montessori výcvik AMS (American Montessori Society) pro věk 3-6 let.

Po dvou letech jako hlavní učitelka v batololecí třídě Marché Montessori a 5 měsících po boku diplomované AMI učitelky pracovala v naší školce 3-6 po dobu tří let na pozici hlavní česky mluvící učitelky. Lucka má 5 měsíční dceru Evu a nyní ve školce působí na pozici koordinátorky vzdělávací koncepce a jako zástupkyně ředitelky školky.

„Miluji práci s dětmi. Je to krásná výzva jak zažít všechno poznávání a učení se s nimi, být po jejich boku a pomoc jim stát se spokojenými, laskavými a úspěšnými lidmi.“