Ve středu 16. října a 20.listopadu pořádáme s panem Radkem Glabazňou, Ph.D. a paní PhDr. Janou Nováčkovou, Csc. velmi zajímavé přednášky na téma vzdělávání a formativní hodnocení.
.
______
.

Jsme centrem kolegiální podpory projektu Klíče k úspěšnému učení pro kraj Praha!

Realizováno prostřednictvím projektu ESF Klíče k úspěšnému učení č.:CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008271

Název projektu: Klíče k úspěšnému učení
Operační program: Věda, výzkum a vzdělávání
Výzva: č.02 – Budování kapacit pro rozvoj škol II.
Identifikační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008271

Realizátor: Montessori školy Andílek – mateřská škola a základní škola o.p.s.

Partner: Asociace Montessori ČR z.s.

Realizace: 01.07.2018 – 30.06.2021

 

Naše aktuální setkání:

Ve středu 16. října a 20.listopadu pořádáme s panem Radkem Glabazňou, Ph.D. a paní PhDr. Janou Nováčkovou, Csc. velmi zajímavé přednášky na téma vzdělávání a formativní hodnocení.
.
PhDr. Jana Nováčková, CSc.je česká psycholožka, spoluautorka knihy a kurzů Respektovat a být respektován nebo autorkou publikace Mýty ve vzdělávání. Praxi získala během práce v poradenství a když působila v psychologickém výzkumu. Od r. 1990 se aktivně věnuje lektorské činnosti. Podílela se na mezinárodním projektu Zdravá škola. S jejím jménem je spojena i kniha S. Kovalikové Integrovaná tematická výuka, kterou přeložila. Publikovala řadu článků v odborném i populárním tisku, vystupuje na konferencích, přibližuje veřejnosti myšlenky týkající se změny vzdělávání. 
.
Radek Glabazňa, Ph.D. se mimo výuky na Ústavu cizích jazyků Slezské univerzity v Opavě věnuje Montessori pedagogice, neurovědě a komunikaci o širších vývojových výhodách netradičního vzdělávání. Na těchto tématech spolupracoval s předním světovým dětským neuropsychologem a ředitelem Centra pro výzkum vývojového vzdělávání doktorem Stevenem Hughesem (https://brainstormingtour.com). V posledních třech letech Radek absolvoval AMI výcvik pro děti ve věku 6-12 let, jako student a překladatel, dále překládal AMI výcviky 0-3 a 3-6 a v neposlední řadě si díky němu můžeme přečíst nové vydání Montessori knihy s názvem Absorbující mysl. Se svou ženou Petrou vede Montessori školku a školu v Opavě.
.
Přednáška je určená širší veřejnosti (učitelům i rodičům). Je výjimečná, protože takových přednášek mnoho nebývá, navíc natolik tématicky specifických a věnovaných předškolním dětem a dětem mladšího školního věku.
.
Přijměte tedy naše pozvání, přednášky jsou zdarma, od 17:00 hodin, ve 2. patře naší školky, v budově Na Hřebenech I. 1a – Praha 4 Kavčí hory.
.
Přednáška je bez účasti dětí.
.
Prosím o potvrzení účasti na petra@marche.cz :-)
Těšíme se na Vás, pěkný den Petra Šlencová

 

_______

 

Proběhlá setkání: