Petra Šlencová Bílská

Montessori pedagogice se Petra věnuje devátým rokem, je zakladatelkou Marché Montessori – vzdělávání pro děti od 15 měsíců do 12 let a internetového obchodu s Montessori vybavením a doplňky.

Vedle českých Montessori kurzů a rekvalifikace Lektor práce s rodinou a profesní chůvy absolvovala sérii seminářů 0-3 s Patrícií Wallner (Association Montessori Internationale), AMI výcvik pro asistenty 0-6 u Madleny Ulrich a AMI semináře pro ředitele Montessori škol s Peterem Davidsonem. Nyní je studentkou AMI výcviku 6-12 s úchvatnou Carlou Foster. V současnou chvíli působí mj. jako asistentka ve třídě základní školy.

Petra vystudovala módní návrhářství a do otevření školičky, školky a školy Marché Montessori se ve volném čase věnovala vlastní tvorbě jako módní návrhářka a stylistka. Má 2 syny – Sebastiana (9) a Olivera (6).

„Děti pro mne byly a jsou průvodci na cestě k osobnímu růstu. Učí mě se dívat na svět otevřenýma očima a hledat způsoby, jak jim nabídnout nejlepší přístup a vzdělávání, aby byly šťastné, naplno rozvíjely svůj potenciál, měly možnost svobodně žít a vše dělaly s vnitřní vášní.“

Můj příběh :-)