Naše reference

Karolína a Antonio Fakheri Tehrani

Chteli bychom moc podekovat celemu tymu Marche Montessori za bezpecne, respektujici, osobite, vkusne a milujici prostredi pro nasi dceru a dalsi deti. Cas leti, uz jsou to dva roky, co jsme v „tymu:-)“ a ja I tak temer denne zasnu nad Tim, co se dokaze dit pri spojeni umeni, tvorivych rukou, znalosti, zkusenosti, soucitu a duvery. Nejvice jsem vdecna za tu absolutni duveru kterou mam v to, ze se muzu na Petra Šlencová Bílská I Lucie Horáková obratit s cimkoliv osobnim, co se muze v zivote rodiny odehrat a najdu porozumeni a podporu, protoze pro nas je dulezite, ze misto, kde Elisa travi svuj cas rezonuje a chape to, kde se zrovna jako rodina v zivote nachazime. Je pro nas dulezite MIT ten pocit, ze jsme proste tak trosku „vetsi“ rodina:-) dekujeme Karolína a Antonio

Miroslava Brožová

Moje Adélka je v Marché Montessori šťastná! Večer mi šeptá před spaním, ať ji ráno vzbudím, abychom mohly jet do školky! :-) „Naše“ nová školka/škola mě překvapuje při každé návštěvě! Láska, pohoda a klid v jakémkoli pořadí a od začátku vysoká profesionalita jsou tady myslím výjimečné! Mají všechno, co si pro své dítě můžu přát včetně rodilé mluvčí aj na cestě a přijatelné ceny!… Obě jsme tu šťastné!

Andrea Štenglová

Vřele doporučuji školku Marché Montessori. Terezka se vždycky do školky moc těší, vidím jaké pokroky dělá. Taky na otázky: „Už chodíš do školky?“ vždy komentuje: „Chodím už do VELKÉ školky, kde spím!!“ Je spokojená a těší se na další hry, výzvy a úkoly. Je ráda mezi dětmi, a zároveň, že samostatně dokáže udělat věci, které jsou pro ní zajímavé a baví ji.

Radka Kučerová

Školku můžu jen a jen doporučit. krásné prostředí, vstřícný a citlivý přístup. Dcera je tam naprosto spokojená od prvního dne. :-)

Lada Biedermannova

Se školkou jsme moc spokojení. Ve všem je vidět nejenom velké nadšení pro krásu věcí a harmonii prostředí, ale hlavně láska k dětem a porozumění jejich potřebám.

Bronislava Zátopková

Moc ráda bych doporučila školičku, kde se dětem věnují citlivě a s naprostým respektem k jejich potřebám. Nádherné, podnětné prostředí vybavené a uspořádané tak, že si děti mohou vše zažít a svobodně používat je jedinečné v našich podmínkách. Ráda bych poděkovala Lucii – je nejlepší osobou, kterou mohl náš Matyášek potkat. Naprosto jsem důvěřovala jejímu vedení.

Karolína Fakheri Tehrani 
Naše dcera Elisa navštěvuje Marché Montessori „miniškoličku“ pro věkovou skupinu dětí od 15 měsíců do 3 let od září 2013 a je opravdu překrásné pozorovat, jak jí to baví, jak souzní její vývojové potřeby s aktivitami a připraveným prostředím které Marché nabízí. Oceňujeme s manželem 100% individuální přístup, malý kolektiv dětí – max. 8 dětí, rodinné zázemí a propojení třídy se zahradou na kterou můžou děti celý den. Jednoduchost, funkčnost a vkusnost celé školičky je pro nás opravdovým balzámem v dnešním „plastověkřiklavém“ světě, který je dětem nabízen. Přejeme Petře a Lucii hodně sil, trpělivosti a odvahy, které jsou někdy potřeba k tomu obhájit si svobodný prostor pro svoji práci ve vlnách „české byrokracie, předsudků a přežívajících stereotypů všeho druhu z dob minulých“. Děkujeme jim za jejich práci a těšíme se na letní školičku nejen s jógou, na další školní rok plný nového poznání, na společná setkání, krásné fotky a videa, co nám rodičům zařídí dojaté slzy v očích nad tím jaký obrovský rozměr v sobě skrývají ti naši malí skřítci :-) PS: mrkněte do galerie školičky :-)

Ivona Hybrantová

Marché Montessori miniškolka pro děti od 18 měsíců do 3 let plně funguje v souladu s principy Montessori pedagogiky. Oceňuji především individuální a respektující přístup k dětem, velmi funkčně a esteticky zařízené prostory školičky i pomůcky z kvalitních materiálů, propojení vnitřních i venkovních prostor, úzkou spolupráci týmu školky s rodiči, pravidelná setkávání rodičů ve školce a v neposlední řadě neustále se rozvíjející nabídku – pracovny pro rodiče s dětmi, příměstské tábory, angličtina s rodilým mluvčím, tematické zážitkové semináře o Montessori pedagogice aj.

S dcerou jsme společně navštěvovaly první školní rok Montessori pracovny a další rok už si ve školce prožila a užila samostatně. Děkujeme Petře za zázemí s rodinnou, přátelskou atmosférou, které pro děti (i rodiče) připravila a neustále na něm pracuje a Lucce, hlavní průvodkyni-učitelce, za její partnerský a trpělivý přístup k jejím malým svěřencům. Hodně úspěchů na Vaší další cestě J.

Andrea Štenglová
Jsme jako rodiče moc spokojeni s výběrem školky. 
Je neuvěřitelné, jaké pokroky dcerka dělá v Marché školce s Montessori přístupem. Je samostatná, všímavá, klidná a přitom si prosadí své, brouká si anglicky, chce mi pomáhat v kuchyni, sama se oblíká, všechny sporty chce s nadšením zkusit. Nejde vše vypsat jaké výhody to pro její život a hlavně budoucnost má. Děkuji.

Monika Smětalová 

Můj syn chodí do školičky od března 2014 a jsme moc spokojení. Moc se nám líbí, že s jedná o rodinnou školičku a je zde velmi osobní přístup. Prostory školičky jsou opravdu krásné a třda je propojena s venkovní terasou a zahradu, takže v teplých dnech jsou děti celou dobu venku. Syn se do školičky vždy moc těší a letos v únoru do školičky začala chodit i jeho mladší sestra. Líbí se mi i koncept, kdy ze začátku má rodič možnost zůstat s dítětem ve školičce. Učitelky Peťa i Lucka mají úžasný respektující přístup k dětem a syn se ve školičce opravdu hodně naučil samostatnosti. Určitě doporučuji!

Maria Sundell 

I love Marché Montessori’s webshop. They sell Montessori Materials that are hard to find elsewhere. Petra is also always very helpful and always takes the time out of her busy day to answer any questions or requests that I have. I also LOVE the photos and the videos from the prepared environment, I find them sooo inspirational. I hope I will be able to visit one day and see it with my own eyes. Thank you Petra for all your hard work!!

Eva Labuťová 
Před více než dvoumi lety jsem poprvé se svým synem navštívila Marché Montessori pracovnu. 
Našemu synkovi se to moc líbilo a myšlenku Montessori jsem začali zkoušet častěji a častěji. Rádi se k Vám vracíme, vzpomínáme i na úžasný letní jogový pobyt, moc moc děkujeme za všechny materiály a inspirace a držíme pěsti do dalších plánů! Eva a Ondrášek

Dětská duše

Príma pomůcky k vytištění, materiály zdarma, připravené prostředí a nadšení pro práci s dětmi… :-) Jen škoda, že jste tak daleko!! ;)

Denisa Vinařská

Marché a Petru sleduji dlouhodobě a veškerá její aktivita budí ve mně obrovský respekt. Přiznám, že s otevřenou pusou sleduji každé video a žasnu, jak šikovní a samostatní jsou ti drobečci a co s nimi děvčata dokázala. S každou návštěvou vidím, jak se zázemí školičky i celý dům proměňuje, s jakou láskou a péčí tam myslí na potřeby těch nejmenších. 

Jestli jednou budu mít možnost, ráda svěřím své batolátko do Marché, protože pak se budu moci ještě učit já od něho :). Hodně štěstí, Marché Montessori :-*

Jana Trachtová

Na Montessori k Petre jsem zacala chodit s Fanouskem zhruba v 16 mesicich, tehdy jsem jeste o Montessori moc nevedela. Ted jsou Fanouskovi 3 roky a chystame se do Montessori skolky. Petra nam ukazala, ze rozvijet dite jde i jinak nez „klasicky“. Bavi me ho pozorovat jak se soustredi pri prelevani vody, jak je schopen po sobe vycakanou vodu utrit, jak si pochutnava na svacince, kterou si sam pripravil, s jakou presnosti navleka koralky a jak si sam rekne, kdyz potrebuje pomoci. Fascinuje mne, co dite vse zvladne, kdyz ma pripravene prostredi, kdyz jsou hracky (v montessori pomucky :-)) dostupne tak aby si dite vybralo to co ho aktualne zajima. Je neuveritelne, ze Fanousek ze zacatku chozeni k Petre jen stoloval. Nosil si prostirani, talirky, hrnecek, sam si nandaval krupky, rozinky, jablko, okurku, loupal pomeranc, nebo vajicko, banan. Ukony, ktere normalne delame za deti my, mamky :-) Asi nejvic me na Montesori a u Petry bavi filozofie: ukaz mi jak to mam udelat, abych to zvladl sam!

Petra Lastomirská-Hološovská 

Jsem ráda, že existuje Montesosori školička, jsou tam velké inspirace pro mne a mou postiženou dcerku :-), skvělý personál, opravdu milé lidičky :-) Jsem velmi spokojená.

Ivanka Bernátová Urbanová

Děkuji za inspiraci při práci s dětmi, kterou od Vás čerpám :) Těšíme se na další a další inspiraci.

Lenka Tothová

Marché Montessori mě i mé dva syny okouzlila hned při první návštěvě a od té doby nás její krásné připravené prostředí a příjemná atmosféra inspirovala už mnohokrát. Za to bych chtěla Petře i celému týmu poděkovat aspoň touto cestou. Přeji Vám všem hodně úspěchů na Vaší skvěle zvolené cestě.

Lucie Valderemao

Velice se mi libi prace Marche Montessori , sleduji je na webovych strankach, jejich uzasna prace s rozvojem deti jiz od utleho veku, ktera nejen inspiruje, ale take nuti k zamysleni, co je v zivote dulezite. Marche Montessori uci deti samostatnosti, dava jim poznat zakladni veci a tesit se z nich. Jejich prace a pristup je velice inspirativni. Preji Vam at se stale dari.

Monika Všetičková

Hodně dlouho jsem vybírala Montessori školičku pro svou dcerku, takže v nich mám docela dobrý přehled. V Marché mají výborné vybavení i personál, ale naprosto jedineční jsou v tom, že je to rodinná školička. Necítíte se tady jako na nákupu, ale jako doma. A to děti oceňují opravdu nejvíc! Takže Marché, za děti, mohu jen doporučit! :)

Eva Zarezova

Bajecne prostředí a hlavne lide. Zavidim detem, které si toto mohou uzit. Petra ma muj obdiv.